Fortschritt E-514 - ZMK Models

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ostatní > modely 1:32
Fortschritt E-514
Modelex 02


měřítko:1:32
rozsah vystřihovánky:8 x A4
rozsah návodu:4 x A4
počet dílů:350
obtížnost:

datum vydání:listopad 2005
autor modelu:Michal Kružík
vydavatel:
Modelex

možnosti modelu:- možnost stavby interiéru


Jelikož v tehdejší době žádné modely zemědělské techniky nebyly k mání (vlastně sem někde zahlédl modely p.Boušky, ale ty byly ručně kresleny a nikde jsem je nesehnal - teď už jsou jeho modely taky kresleny na PC), zasedl jsem proto před monitor a pustil se do stavby. S tímto kombajnem jsem se každé prázdniny jako kluk vozil a potom i řídil, takže jsem tam znal každou páčku a věděl co a jak + spousta fotek. Nejprve jsem si svoje schopnosti chtěl vyzkoušel na malém měřítku 1:100 a tím pádem byl tenhle malinkatej kombajn můj úplně první model.
Tak sem se vrhl na jeho většího bráchu. Každý den od rána do večera před monitorem a po 2 měsících vznikl můj první model v měřítku 1:32. Tento model jsem přivezl na obdiv návštěvníkům na Chodov (myslím že to bylo jaro 2004, ale nejsem si jistý) a myslím si že jsem dopadl dobře. I když dneska bych si ještě více "vyhrál" s detaily, ale tenkrát jsem z toho byl "hotovej" že něco takového dokážu vůbec postavit.
Potom se tohoto modelu ujal Modelex, dodělali vzorky na kola, uchycení zadní nápravy a dali do tisku a do prodeje.
Ono postavit model v měřítku 1:32 aby byl slepitelný, dobře vypadal, se spoustou detailů není žádná sranda a tak bohužel tento model zatím zůstává jediným co jsem kdy postavil.
 
Publikování a šíření jakéhokoliv obsahu z těchto stránek bez předchozího souhlasu je zakazáno !!
webdesign by Mich@l Kružík
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky